instruktorzy

Nasz kreatywny zespół

Instruktorzy zajęć grupowych

Wysoce wyspecjalizowana kadra, podnosząca ciągle swoje kwalifikacje zadba o Twoją kondycję, zdrowie i dobre samopoczucie. Stawiamy na najwyższy poziom świadczonych usług, zatrudniając tylko najlepszych instruktorów i trenerów, pracujących z pasją, świadomych swojej odpowiedzialności i cieszących się sukcesami swoich podopiecznych. Wzbudzimy w Tobie motywację i pomożemy Ci ją utrzymać. Działamy w myśl, że najlepszy nauczyciel to taki, którego uczeń go przerośnie – stawiamy na Ciebie!

Poznaj swoich instruktorów

Izabela Morchal

Instruktor kinezyterapii i gerontokinezyterapii / Główny trener

Przygodę ze sportem rozpoczęłam w szkole podstawowej, stawiając pierwsze kroki w klasie o profilu siatkarskim. W szkole średniej kontynuowałam moją pasję trenując w klubie siatkarskim, działającym w liceum do którego uczęszczałam. A, że jestem konsekwentna siatkówkę trenowałam również na studiach. Cóż robić, kiedy kończy się „sportową karierę”, a sportowy dryl w Tobie pozostaje? Najlepiej zamienić jedną aktywność sportową na inną i to najlepiej ogólnorozwojową.

I tak też związałam się z fitnessem. Już po 6 miesiącach od rozpoczęcia swojej przygody z zajęciami w klubie fitness, ukończyłam w 2002 kurs Instruktora Fitness i zaczęłam prowadzić regularne zajęcia, których z roku na rok, wraz z ciągłym podnoszeniem kwalifikacji i kończeniem kolejnych kursów, warsztatów i szkoleń, w grafiku mi przybywało…

Sylwia Wróblewska

Instruktor fitness

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolski, którą ukończyłam z dwoma specjalnościami: menedżer sportu oraz nauczyciel wychowania fizycznego. Wiedzę i umiejętności uzupełniłam podczas studiów podyplomowych na AWF w Gdańsku na kierunku: żywienie i wspomaganie dietetyczne w sporcie.

Aktualnie rozwijam się nadal, jako instruktorka fitness ze specjalnością: nowoczesne formy gimnastyki, instruktorka ćwiczeń siłowych oraz cyclingu, trenerka personalna.

Świat fitnessu to miejsce, w którym odnajduję się z zamkniętymi oczami. Niezwykle wysoko cenię sobie wspólne chwile spędzone z Wami podczas treningów. Dlatego zawsze jestem pełna energii i angażuję się na 100%. Wymagam przy tym sporo, zarówno od siebie jak i od innych. Z entuzjazmem egzekwuję też wykonanie zadań, motywując Was przy tym do wytrwałej pracy. Zależy mi byście osiągnęli swoje cele, chcę Wam w tym pomóc.

Dbam też o rozwój własny, wciąż znajdując nowe inspiracje do zajęć, które mają być urozmaicone i dopasowane do każdego uczestnika, bez względu na jego doświadczenie z ruchem. Specjalizuję się w różnych formach wzmacniająco-kondycyjnych oraz relaksacyjnych, lecz prawdziwą moją miłością jest pilates.

Instruktor rekreacji ruchowej

Sport to moja pasja. Towarzyszył mi od dzieciństwa, początkowo jako taniec, a potem jeździectwo. Z czasem stał się nieodłączną i bardzo ważną częścią mojego życia. Dlatego postanowiłem związać z nim moją przyszłość i rozwijać swoje umiejętności w życiu dorosłym.

Specjalizuję się w fitnessie, treningu siłowym i prozdrowotnym. Nieustannie wyznaczam sobie nowe cele, do których uparcie dążę. Szukam kolejnych wyzwań, które mnie kształtują i pozwalają zdobywać cenne doświadczenie. Na zajęciach szczególną uwagę przywiązuję do prawidłowej techniki i zasad wykonywania ćwiczeń.

Wiedzę i umiejętności utrwalałam na szkoleniach z zakresu treningu funkcjonalnego, stretchingu, trx, zdrowego kręgosłupa, autoterapii napięć mięśniowo-powięziowych.

Moje motto to: „Jeśli nie jest łatwo, to znaczy, że jest warto”!

Paulina Fedorowicz

Elżbieta Lulińska

Joginka

Jestem joginką, instruktorem Hatha Jogi z ramienia Krajowego Ośrodka Metodyczno- Szkoleniowego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej.

Przede wszystkim fascynuje mnie Yin Joga oraz praktyka zaprojektowana zgodnie z filozofią Jogi Akademickiej, która powstała w wyniku syntezy filozofii i technik hatha jogi oraz najnowszych osiągnięć naukowo-badawczych w zakresie wpływu na organizm różnych czynników natury anatomicznej, biomechanicznej, czy zachodzących w naszym organizmie procesów o charakterze neurochemicznym.

Poza aktywnym treningiem zdarza mi się dzielić swoją wiedzą podczas spotkań i wykładów. Miałam przyjemność wystąpić w czasie konferencji naukowej „Joga w Kontekstach Kulturowych”, która odbyła się 6-8.IX.2022 w Katowicach z prelekcją: „Joga oraz techniki oddechowo- medytacyjne jako reduktory stresu. Perspektywy badawcze na gruncie potencjalnego wpływu na układ nerwowy i hormonalny”.

Jogę ćwiczę od 16 lat, zaś ostanie półtora roku praktykuję ją każdego dnia. Każdego dnia też wsłuchuję się we własne ciało i jego potrzeby, co polecam każdemu.

Jogin

Ćwiczeniami opartymi na jodze zainteresowałem się pod koniec lat siedemdziesiątych ze względu na zły stan zdrowia. Przez wiele kolejnych lat byłem aktywnym uczestnikiem zajęć organizowanych w Toruniu i innych miastach kraju. W latach 91-94 szkoliłem się już na kursach/ obozach jogi organizowanych w Tylmanowa Brzegi.

Pierwsze grupowe zajęcia oparte na ćwiczeniach jogi rozpocząłem w roku 1999 w Ośrodku Terapii Naturalnych ,,Atlanta” w Toruniu. W latach 2002 – 2006 prowadziłem zajęcia w Prywatnym Centrum Kardiologii w Toruniu oraz w wielu różnych klubach w Toruniu. Cały czas pogłębiam wiedzę teoretyczną i praktyczną, np. przez uczestnictwo na zajęciach jogi wg. metody BKS Iyengara oraz innych szkół jogi zarówno w Polsce jak i zagranicą.

„Zachowasz młody kręgosłup – zachowasz młode ciało” – to motto, które przyświeca mi podczas prowadzenia zajęć, na których dużo czasu poświęcam na asany wzmacniające gorset mięśniowy kręgosłupa oraz ćwiczenia usprawniające sam kręgosłup. Na zajęciach dbam jednak o wszechstronność pracy z ciałem. Pracuje więc również nad budowaniem ogólnej kondycji i rozciąganiem przykurczy, czy usprawnianiem funkcjonowania błędnika – praca z równowagą. Są to zajęcia dedykowane wszystkim – i początkującym i tym nieco bardziej zaawansowanym.

Prowadzone przeze mnie zajęcia nie kojarzą się ze zmęczeniem, wysiłkiem lub monotonią lecz raczej z systematyczną pracą nad sobą. Znaczny akcent kładę na pracę z oddechem. Nie wywieram presji na uczestnikach zajęć i nie forsuję ćwiczeń na siłę. A, że asany jogi docierają w każdy zakamarek naszego ciała, a niektóre pozycje są masażem dla narządów wewnętrznych – jest to świetna praca nad odmłodzeniem wieku biologicznego.

Krzysztof Dąbrowski