i’m studio

Fitness

Treningi, do których będziesz tęsknić

Studio oferuje standardowe zajęcia wzmacniająco-modelujące, rozciągające oraz kondycyjne.

W naszym programie znajdziesz również zajęcia o profilu terapeutycznym dla osób po rehabilitacji, które chciałyby wrócić do pełnej sprawności ruchowej oraz ukierunkowane na osoby mające problemy zdrowotne z kolanami, kręgosłupem, miednicą, czy barkiem, a chcą normalnie trenować, przygotować się do zawodów, wyjazdu na narty czy po prostu żyć na co dzień i wykonywać swój zawód bez bólu (lekarza, kierowcy, dentysty, tatuatora etc.).

W grafiku zajęć jest miejsce również na zajęcia ogólnorozwojowo-korekcyjne dla młodzieży.

W bogatej ofercie studia każdy znajdzie coś dla siebie!

Szczegółowe opisy prowadzonych przez nas zajęć znajdziesz poniżej.

Niesamowity trening, którego efekty można już poczuć po pierwszej godzinie. Skupia się na najważniejszej grupie mięśni naszego ciała, czyli na mięśniach głębokich stanowiących trzon brzucha i kręgosłupa. Pilates opiera się na ćwiczeniach stabilizujących tułów, polepsza koordynację, uczy czucia własnego ciała oraz uelastycznia je.

Dzięki pilatesowi poczujesz, jak Twoje ciało otwiera się na nowe możliwości, poznasz swoje mocne i słabe strony, poczujesz równowagę w ciele, wzmocnisz je oraz wspomożesz prawidłowe funkcjonowanie kręgosłupa i wszystkich stawów.

Stretch&Roller

Trening łączący ze sobą delikatne rozciąganie całego ciała oraz rozluźniający masaż za pomocą piankowego rollera – pełna regeneracja po intensywnym wysiłku, ale również indywidualna jednostka ćwiczeniowa będąca wspaniałą, świadomą podróżą w głąb swojego ciała, pozwalająca na wsłuchanie się w jego potrzeby. Dzięki tym ćwiczeniom rozciągniesz i uelastycznisz swoje ciało, rozluźnisz spięte mięśnie oraz zwiększysz zakresy ruchomości, poczujesz się lekko i przyjemnie – choć na początku masaż może być nieco bolesny. Ból jednak zmniejsza się z zajęć na zajęcia a ciało doznaje rozluźnienia.

Energy shape / Functional Body Shape

Trening całego ciała kształtujący, wzmacniający i wysmuklający. Ćwiczenia prowadzone są w tempie fat burningowym (spalającym tłuszcz) przy użyciu drobnego sprzętu fitness, jak hantle, taśmy, stepy, kettle, czy talerze. Pozwala na wysmuklenie, wyrzeźbienie, wzmocnienie ciała oraz poprawę jego parametrów.

W wersji Functional to trening nie tylko kształtujący sylwetkę, ale zawierający w sobie również ćwiczenia funkcjonalne, dla których bazę stanowi 7 wzorców ruchowych.

Klasyczny zestaw ćwiczeń pochodzących z Dalekiego Wschodu, które nadadzą Twojemu ciału siłę, moc, elastyczność, złagodzą stres, poprawią krążenie, uspokoją, nauczą poprawnie oddychać i pomogą znaleźć kontakt z własnym ciałem. Zalet uprawiania jogi jest tak wiele, że nie sposób ich wszystkich wymienić. Przyjdź i przekonaj się sam, w jaki sposób joga będzie działać na Ciebie!

Trening, który poprawia kondycję fizyczną i zdrowie oraz kształtuje figurę. Jest doskonałym sposobem na płaski brzuch, szczupłe uda, jędrne pośladki oraz mocne i stabilne biodra. ABT to skrót od trzech angielskich słów: abdominal – brzuch, buttocks – pośladki, thighs – uda. To forma zajęć fitness polecana zwłaszcza osobom chcącym wymodelować dolne partie ciała, ale również osobom uprawiającym sport, dla których mocne nogi, pośladki i brzuch są ważne w poprawie efektywności osiąganych celów.

Fit Pump

Zajęcia przy użyciu sztang. Trening odbywa się przy muzyce, która nadaje tempo. Ideą są sekwencje ćwiczeń wykonywanych ze sztangą, na który każdy z uczestników indywidualnie nakłada odpowiadające mu obciążenie. Wykonywane są ćwiczenia wielostawowe, złożone, jak np.: przysiady, czy wyrzuty, a wszystko to pod wprawnym okiem trenera pokazującego i omawiającego po kolei każdy ruch. Choreografia nie jest skomplikowana – cały układ składa się z zestawu prostych ćwiczeń na różne partie mięśni wykonywanych po sobie. Choreografia jest przez dłuższy czas stała i zmienia się raz na jakiś czas, dzięki czemu pozwala na dokładne opanowanie techniki wykonywanych ćwiczeń i stopniowe zwiększanie obciążeń. Obciążenia dopiera się odpowiednio do poziomu wytrenowania i zmienia wraz ze wzrostem siły i umiejętności.

Zajęcia przy użyciu dużej piłki. Wzmacniające i kształtujące całe ciało. Zawierają elementy wibracji, równowagi oraz pracę z mięśniami głębokimi. Podczas tych ćwiczeń wzmocnisz nie tylko „core”, ale również nogi, barki oraz ręce. Jest to trening dedykowany dla osób, które chcą wzmocnić cale swoje ciało, poczuć mięśnie głębokie, ukształtować piękną i prostą sylwetkę. Zajęcia prowadzone są w niezbyt szybkim tempie, w dbałości o technikę wykonywanych ćwiczeń. To forma ruchu dla każdego. Zwłaszcza dla tych, którzy nie mogą brać udziału w klasycznych zajęciach wzmacniających, bo mają problemy z kręgosłupem – lecz jest to również trening wymagający. Niech nie zwiedzie Was nazwa! Ten trening naprawdę może dać w kość!

Trening obwodowy / funkcjonalny

Trening stacyjny, w którym zaangażowane są wszystkie partie ciała. 12 stacji, 12 ćwiczeń i 3 obwody. Trening z ciężarem własnego ciała oraz przy użyciu różnorodnego sprzętu. Ćwiczenia funkcjonalne, wielostawowe, wzmacniające i modelujące.
Trening obwodowy to trening, który pozwoli poznać Twoje silne strony i popracować nad słabościami, który wzmocni Twoje ciało oraz Twoją psychikę. Istny boot camp – obóz kondycyjno-siłowy rodem z amerykańskiego marines. Bądź jak żołnierz! Silny, mocny, pewien siebie, szybki, mocny i wytrzymały! Uwierz w siebie!

Obwodowy trening interwałowy

Trening dedykowany zarówno dla pań jak i dla panów. Doskonale wyszczuplający, wysmuklający i wzmacniający ciało. Zbudowany z ćwiczeń na całe ciało o różnej intensywności, wykonywanych naprzemiennie. Mieszanka ćwiczeń cardio z ćwiczeniami siłowymi. W wersji obwodowej – 12 stacji, a na każdej inne ćwiczenie.

W głównej mierze nastawiony na:

  • spalanie tkanki tłuszczowej dzięki formule interwału, czyli naprzemiennych ćwiczeniach dynamicznych o maksymalnej wydolności i wzmacniających o małej dynamice
  • ujędrnienie, wzmocnienie oraz modelowanie całego ciała dzięki użyciu ciężarów w postaci sztang, ketli, hantli, TRX, gum, tubingów, bosu, piłek i innych sprzętów
  • przyspieszenie metabolizmu dzięki naprzemiennemu łączeniu ćwiczeń o wysokim heart rate z ćwiczeniami stricte wzmacniającymi.

Zdrowy Kręgosłup

Profilaktyczny trening całego ciała skierowany do ludzi w każdym wieku. Pozawala na utrzymanie sprawnego kręgosłupa na długi czas. Trening ten jest treningiem aktywnym, zawierającym w sobie elementy stretchingu dynamicznego, treningu powięziowego, wzmacniania oraz treningu funkcjonalnego, a wszystko przy zastosowaniu technik terapeutycznych i korekcyjnych. Zawiera elementy równowagi, koordynacji i propriocepcji.
Jeśli cierpisz na bóle pleców, masz wady postawy, prowadzisz siedzący tryb życia (w biurze, za kierownicą, ect.) lub po prostu chcesz utrzymać swój kręgosłup jak najdłużej w dobrej formie, to trening dla Ciebie. Nie czekaj, aż Twoje ciało upomni się o pomoc lecz zadbaj o nie już dziś. Działaj prewencyjnie!

zdrowy kregoslup

Trening TRX

Ćwiczenia z ciężarem własnego ciała, do których wykorzystuje się specjalny zestaw regulowanych pasów. Oprócz masy własnego ciała dodatkowym obciążeniem stanowi tutaj grawitacja. W treningu TRX mięśnie pracują pokonując opór siły grawitacji oraz dźwigając ciężar ciała ćwiczącego. Pozwala to na ich równomierny rozwój bez obciążania stawów i kręgosłupa. Podczas ćwiczeń z TRX wiele grup mięśniowych pracuje jednocześnie, w tym mięśnie głębokie odpowiadające za prawidłową postawę i stabilizację sylwetki. TRX skutecznie poprawia siłę, wytrzymałość, równowagę, chroni układ ruchu przed kontuzjami oraz nadmiernym przeciążeniem.

Trening TRX polecany jest każdemu, niezależnie od stopnia jego wytrenowania. Trening funkcjonalny wykorzystujący systemy podwieszane daje nieskończenie wiele opcji ćwiczeń. Do tego pozwala łatwo modyfikować poziom trudności, dzięki czemu jest tak samo interesujący dla początkujących, jak i zaawansowanych. W tym samym czasie mogą zatem ćwiczyć jednocześnie osoby, które z TRX nie miały dotąd nic wspólnego, z tymi, które trenują za pomocą pasów od dawna.

Czasami trening z TRX określa się mianem treningu w podwieszeniu. Określenie to bierze się stąd, że podczas ćwiczeń przynajmniej jedna z części ciała najczęściej znajduje się w powietrzu automatycznie tworząc w ten sposób niestabilne środowisko. To z kolei zmusza ciało do odpowiedzi i zaangażowania mięśni brzucha i pleców, zarówno podczas samego wykonywania ćwiczenia, jak i w pozycji wyjściowej.

Dzięki tym ćwiczeniom kobiety mogą wyszczuplić i ujędrnić sylwetkę, natomiast mężczyźni wyrzeźbić dowolną partię mięśni. Poziom trudności ćwiczeń można z łatwością kontrolować poprzez zmianę kąta nachylenia ciała względem podłoża.

Aktywne Stawy

Zajęcia polecane każdemu. Dzięki tym zajęciom rozwiążesz problem bolącego kręgosłupa, barków, bioder i kolan, wzmocnisz swoje mięśnie i znacznie poprawisz swoje codzienne funkcjonowanie i samopoczucie. Zajęcia o charakterze rehabilitacyjno-terapeutycznym dla osób ze stanami przeciążeniowymi po urazach, zabiegach lub dla osób chcących wzmocnić swoje stawy. Zajęcia polecane również kobietom w ciąży i seniorom.

Trening funkcjonalny z elementami kalisteniki

Trening składający się z intensywnych ćwiczeń, których celem jest wszechstronne wzmocnienie mięśni, ale bez rozrostu ich masy. W treningu funkcjonalnym w zamierzony i planowany sposób używa się ćwiczeń fizycznych budujących zintegrowane wzorce ruchowe, czyli ruchy naśladujące aktywność sportową angażującą do pracy całe ciało.

Jest to przygotowanie naszych mięśni, stawów, więzadeł do codziennych zmagań, aby były wykonywane płynnie, efektywnie i bez zastanowienia. Kluczem do ćwiczeń funkcjonalnych jest integracja. Chodzi o to, aby nauczyć wszystkie mięśnie współpracy, a nie izolowania ich do samodzielnej pracy. Stąd na zajęciach stosuje się przede wszystkim ruchy złożone, które stosujemy na co dzień podczas podnoszenia z ziemi, skręcania się, unoszenia nad głowę.

Kalistenika wykorzystuje w dużym stopniu ćwiczenia oparte na izometrycznym napięciu mięśni. Skurcz izometryczny mięśnia polega na napinaniu go bez zmiany jego długości. Przykładem może być nacisk na ścianę. Inaczej jest w przypadku skurczy koncentrycznych, podczas których napięty mięsień ulega skróceniu i skurczów ekscentrycznych, podczas których napięty mięsień się wydłuża. W ćwiczeniach izometrycznych ważniejszy jest czas podczas którego mięsień jest napięty niż liczba powtórzeń. Takich ćwiczeń nie da się zastąpić żadnymi innymi ćwiczeniami z obciążeniem, zaś siła zbudowana dzięki przyjęciu statycznej, zamkniętej pozycji ma wyjątkowy charakter.

Połączenie treningu funkcjonalnego z kalisteniką rozwija ciało w sposób zrównoważony i przygotowuje je do podejmowania wszystkich wyzwań dnia codziennego!

Teenage Fit Boys

Zajęcia ogólnorozwojowe dla młodzieży w wieku 10-15 lat, ukierunkowane na kształtowanie siły, mocy i wytrzymałości oraz budowanie szczupłej, zgrabnej sylwetki uzupełnione o ćwiczenia korygujące wady postawy.

Zajęcia podczas których poprzez:

  • naukę właściwych wzorców ruchowych
  • edukowanie w zakresie przyjmowania prawidłowej postawy
  • kształtowanie koordynacji i równowagi
  • szkolenie poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń funkcjonalnych i siłowych

poprawia się świadomość własnego ciała, odkrywane są jego możliwości oraz ewentualne dysfunkcje, co umożliwia natychmiastową korekcję. Dzięki temu osiągana jest zindywidualizowana optymalizacja osiąganych efektów treningowych. Zajęcia przygotowujące do późniejszych samodzielnych treningów na siłowni.