Krzysztof Dąbrowski

jogin

Krzysztof Dąbrowski

O mnie

Ćwiczeniami opartymi na jodze zainteresował się pod koniec lat siedemdziesiątych ze względu na zły stan zdrowia. Przez wiele kolejnych lat był aktywnym uczestnikiem zajęć organizowanych w Toruniu i innych miastach kraju. W latach 91-94 szkolił się już na kursach/ obozach jogi organizowanych w Tylmanowa Brzegi. 
Pierwsze zajęcia oparte na ćwiczeniach jogi z zorganizowanymi grupami rozpoczął w roku 1999 w Ośrodku Terapii Naturalnych ,,Atlanta” w Toruniu. W latach 2002 – 2006 prowadził zajęcia w Prywatnym Centrum Kardiologii w Toruniu. Od tego również w wielu różnych klubach w Toruniu. Cały czas pogłębia wiedzę teoretyczną i praktyczną np. przez uczestnictwo na zajęciach jogi wg. metody BKS Iyengara, oraz innych szkół jogi zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Prowadzone przez niego zajęcia nie kojarzą się ze zmęczeniem, wysiłkiem lub monotonią lecz raczej z systematyczną pracą nad sobą. Znaczny akcent  jest tu położony na pracę z oddechem. „Zachowasz młody kręgosłup – zachowasz młode ciało” – to motto, które przyświeca mu podczas prowadzenia zajęć, na których  dużo czasu poświęca na asany wzmacniające gorset mięśniowy kręgosłupa oraz ćwiczenia usprawniające sam kręgosłup. Na zajęciach dba jednak o wszechstronność pracy z ciałem. Pracuje więc również nad budowaniem ogólnej kondycji i rozciąganiem przykurczy czy usprawnianiem funkcjonowania błędnika – praca z równowagą. Są to zajęcia dedykowane wszystkim – i początkującym i tym nieco bardziej zaawansowanym. Na uczestnikach zajęć nie jest wywierana presja a ćwiczenia nie są forsowane na siłę. A, że asany jogi docierają w każdy zakamarek naszego ciała, a niektóre pozycje są masażem dla narządów wewnętrznych – jest to świetna praca nad odmłodzeniem wieku biologicznego.